A A A

rok 2014

 • Sprzątanie jesienne

  W sobotnie przedpołudnie (15.11.2014) na plac główny w Wiosce sołtys wyjechał nowym sprzętem do zamiatania liści.

   

  Wyremontowany czerwony mustang (dziękujemy Andrzejowi Michalskiemu) pod wodzą Krzysztofa spisał się na medal. W sprzątaniu uczestniczyli także dorośli oraz dzieci.

  Do sprzątnięcia z placu była ponad tona liści! Teraz centrum wygląda naprawdę na zadbane.

   

  W imieniu sołtysa dziekujemy wszystkim za za pomoc i zangażowanie!

   

   

   

   

   

 • Wizyta Gwiazdora (21.12.2014)

  Co roku do grzecznych dzieci w Wiosce przybywa Gwiazdor :) W tym roku nie było inaczej!

  W niedzielne popołudnie dzieci z rodzicami zebrały się w sali wiejskiej by wspólnie obejrzeć przedstawienie Dobrego Teatru pt. „Magiczny nastrój wigilijnego światła”. Animatorzy jak zwykle zachęciły większość dzieci do udziału w zabawie. Na zakończenie pojawił się wyczekiwany przez dzieci Gwiazdor. Wręczył on każdemu dziecku słodką paczkę.

   

  Zorganizowanie spotaknia świątecznego było możliwe dzięki Sołtysowi, który z funduszu sołeckiego przygotował słodycze oraz Stowarzyszeniu Wioska, które tradycyjnie już sfinansowało występ aktorów Dobrego Teatru.

   

  Za piękną żywą choinkę dziękujemu leśniczemu Wioski, panu Krotoszyńskiemu; pani Dorocie Tadeusz ogromne podziękowania za przygotowanie wystroju świątecznego :)

   

  Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w imprezie a organizatorom za jej wspaniałe przygotowanie.

   

   

 • Dzień Kobiet dla Pań z Wioski

  Na zaproszenie panów z OSP i Rady Sołeckiej w Wiosce w dniu 9 marca w sali wiejskiej spotkały się panie, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet.

   

  Po życzeniach dla pań, które przekazał sołtys Wioski - Bogdan Schulz wzniesiono toast, panowie zaśpiewali 'sto lat' i dalsza część uroczystości przebiegała w sympatycznej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku.


  Miłym akcentem tego spotkania były piękne tulipany, które otrzymały panie od gospodarzy uroczystości.

  To spotkanie było tym bardziej szczególne, gdyż uczestniczyła w nim najstarsza mieszkanka naszej wsi- pani Maria Stranz-która jak powiedziała jest zachwycona zmianami w Wiosce.

  To był piękny dzień, potrzebny kobietom, które na co dzień borykają się z wieloma problemami.

                                                                                                                                           Dziękujemy.

   

 • Drużyna Mechanicznych Mustangów zajęła II miejsce poczas Majster Traka

  Gratulujemy serdecznie Mechanicznym Mustangom w składzie:

  Paweł Hejt,

  Szymon Tadeusz,

  Marcin Pocztowy i Paweł Bartkowiak

  zajęcia II miejsca podczas I Mistrzostw Wsi Maszyn Rolniczych w Woli Jabłońskiej.

   

  Dogrywka pomiędzy drużyną z Jabłonnej wyłoniła zwycięzców. Drużyna z Wioski została pokonana przez Jabłonną niewielką ilością punktów.

   

  Zwycięcom gratulujemy.

   

  Warto jednak dodać, że nasi panowie jako jedyni zostali wyróżnieni za odpowiedni ubiór:) prezentowali się naprawdę wspaniale!

   

   

   

   

  Organizatorom mistrzostw serdecznie gratulujemy pomysłu i życzymy dalszych sukcesów!

   

  Dla porządku dodajemy, że V miejsce zajęła Kuźnica, IV Boruja Nowa, III Wola Jabłońska, II Wioska, I Jabłonna.

   

 • Dzień Rodziny


  Dzień Rodziny

  29 czerwca sala wiejska w Wiosce wypełniła się dziećmi i rodzicami, aby świętować Dzień Rodziny. Gry i zabawy prowadzone przez animatora Piotra integrowały nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

  Chętne rodziny brały udział w wielu konkursach. Najciekawszym a zarazem najtrudniejszym był konkurs na zbudowanie najwyższej wieży z nitek makaronu. Zwyciężyła rodzina Państwa Badurów.

  Nie zabrakło dobrej muzyki i wspólnych tańców. Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez panie z KGW, kiełbaski smażone przez Radka i Marka, a dla dzieci paczki ze słodyczami.

  Ta uroczystość odbywa się w Wiosce każdego roku i organizowana jest przez KGW przy współudziale sołtysa, OSP, Stowarzyszenia Wioska i gminy Rakoniewice.

  Dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc w realizacji tej uroczystości.

   

   

   

   

   

  Informacja pochodzi ze strony: www.rakoniewice.pl/asp/pl_start.asp

 • Jesienny rajd rowerowy


  12 października w niedzielne popołudnie odbył się jesienny rajd rowerowy, w którym uczestniczyli chętni mieszkańcy Wioski ( 32 osoby)

  Trasa Wioska - Blinek -Jabłonna -Wioska wiodła urokliwymi drogami polnymi i leśnymi. Kolumnę rowerzystów prowadziły i zamykały zaprzęgi konne kierowane przez p.Andrzeja Gałkowskiego i p.Szymona Pocztowego , co dodawało jeszcze większego uroku całej kolumnie.

  Rajd zakończono wspólnym poczęstunkiem w Krainie Zabawy Bogilu.

  Organizatorami były panie z KGW Wioska, a finansowe wsparcie zapewniła gmina Rakoniewice , za co dziękujemy.

                                                                                                    

                                                                                            K.Pilarska

   

   

   

   


   

 • Tradycyjnie meczowo 15 sierpnia

  Tradycją jest już, że 15 sierpnia odbywa się w naszej Wiosce mecz Kawalerowie - Żonaci. Tak było również w tym roku. Wygrała drużyna Kawalerów.
  Kawalerowie zagrali również mecz z Juniorami. Drużyna Żonatych natomiast rozegrała mecz z Młodzikami.

  Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały z rąk sołtysa dyplomy i puchary.

   

 • Wyjazd na Święto Marcinowe do Gminy Niechlów

  Na zaproszenie sołytsa Wioski z gminy Niechlów mieszkańcy naszej Wioski udali się na organizowany w tamtejszej parafii Wieczór Marcinowy. 

   

  Liczna grupa mieszkańców z sołytsem Bogdanem Schulzem na czele udała się w podróż wynajętym autokarem do Wioski k. Niechlowa. W miłej i radosnej atmosferze, po około dwóch godzinach, grupa dojechała na miejsce. Tam czekał już sołtys, pan Mirosław Pieniak oraz panie z KGW, które przygotowały ciepły poczęstunek w sali wiejskiej. Mieszkańcy mogli porozmawiać, wymienić się informacjami oraz obejrzeć przygotowaną prezentację. Potem nadszedł czas na zwiedzenie okolicy. Wioska jest mała ale posiada przepiękną kapliczkę p.w. Św Hieronima choć przez wiele lat mieszkańcy przekonani byli, że patronem jest Św Florian. Po spacerze wszycy ponownie zostali ugoszczeni w sali wiejskiej gdzie na gości czekał już wójt Niechlowa, pan Jan Głuszko. Przedstawicielem naszego Urzędu Gminy był wiceburmistrz, pan Arkadiusz Pawłowski. Następnie przyszedł czas na udanie się do sąsiedniej wsi Siciny na mszę świętą oraz Wieczór Marcinowy.  W Sicinach mieści się piękny zabytkowy Kościów p.w. Świętego Marcina.

  " Po raz pierwszy kościół w Sicinach wzmiankowany był w 1289 roku. Pierwsza świątynia w Sicinach była konstrukcją drewnianą. W XV wieku drewniany budynek kościoła zastąpiono budowlą kamienną, której wizerunek zachował się na sufitowym fresku hali wieżowej współczesnego kościoła, który został wybudowany latach 1736-1740 przez Karla Martina Frantza wg. projektu nieznanego architekta. Prace związane z wykończeniem, wyposażeniem i dekoracją wnętrza kościoła trwały w latach 1741-1742. Najdłużej trwały prace budowlane przy wykończeniu wieży kościelnej. Ostatecznie, budowę wysokiej na 62 metry wieży ukończono w 1774 roku. Kościół w Sicinach jest budowlą murowaną na planie krzyża, z krótkimi ramionami transeptu. Posiada prezbiterium zakończone półkolistą absydą. Po północnej stronie budowli znajduje się zakrystia. Stronę południową wieńczy wieża, a po zachodniej stronie mieści się niewielka kruchta. Kościół nakryty jest dachem czterospadowym. Stosunkowo skromna bryła zewnętrzna kontrastuje z bogactwem wystroju architektonicznego wnętrza. Składają się nań kolumny i pilastry podtrzymujące belkowanie odcinkowe, wnęki na ściętych narożach filarów oraz żeglaste sklepienia, z których centralne, podwyższone imituje kopułę. Ołtarz główny został wyrzeźbiony przez niemieckiego rzeźbiarza Frantza Josepha Mangoldta. Znajdują się w nim cztery rzeźny przedstawiające św. Piotra, św. Pawła, św. Marcina i św. Augustyna. Obraz ołtarzowy przedstawiający świętego Marcina został namalowany przez malarza holenderskiego Christiana Bentuma, a malowidła sklepienne zostały wykonane przez jego uczniów: Jana Antoniego Feldera i Ignacego Axtera. " (informacja nt kościoła pochodzi ze strony: http://www.niechlow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=8&menu=86&strona=1 )

   

  Po Mszy Św. wraz z mieszkańcami innych wsi gminy Niechlów  udano się w procesji na plac przy remizie strażackiej gdzie na scenie odbyło się przedstawienie teatralne pokazujące epizod z życia Świętego Marcina. Po przedstawieniu propboszcz tutejszej parafii rozpalił ogromne ognisko, które buchnęło ogniem i dodało nastroju i uroku całemu wydarzeniu. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły m.in: młodzież szkolna, Wronowianki oraz Belfry.

  Wieczór Marcinowy zgromadził wielu sympatyków tego święta. Ogromnym powodzeniem cieszyły się pyszne rogale marcinowe oraz grzeniec przygotowane przez tamtejsze Stowarzyszenie Siedmiu. ( http://www.siciny.eu/ )

   

  Ogrmnie dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie!!!  Mieszkańcy Wioski już cieszą się na wizytę u naszch przyjaciół z Wioski w przyszłym roku :)