A A A

rok 2010

 • DZIEŃ DZIECKA

  Z okazji Dnia Dziecka odbyło się w Wiosce przedstawienie pt. KOT W BUTACH, które poprowadziło Studio Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii Art-Re.

   

  Dopisała piękna pogoda dlatego przedstawienie mogło się odbyć w parku u pana Schulza. Dzieci zjawiły się punktualnie i zajęły miejsca specjalnie dla nich na tą okazję przygotowane. Dzieci zostały poczęstowane przez pana Bogdana napojami i słodyczami. W przedstawieniu brali udział nie tylko aktorzy Teatru Art.Re ale również młodzi mieszkańcy Wioski. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie. Wszystkim dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę.

   

   Znakomite przedstawienie przygotowane na podstawie bajki Charles’a Perrault’a.  Spektakl przeplatany muzyką z wyjątkową scenografią i kostiumami przenosi widza w baśniową atmosferę.
  Przesłanie baśni to zwrócenie uwagi na znaczenie przyjaźni,  szacunku i odpowiedzialności.
  „Gdy źle Ci, pamiętaj,
  na gorsze momenty
  oszczędzaj łzy”.
  Humorystycznie potraktowane są perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym.
  Czas trwania: 40 min

   

 • Kulig

  5 grudnia 2010 odbył się pierwszy kulig w Wiosce. Zorganizował go pan Bogdan Schulz - Sołtys wsi Wioska. Konie i sanie udostępnił bezpłatnie pan Paweł Hejt z Wioski. W kuligu wzięło udział 17 dzieci i młodzieży oraz 7 osób dorosłych. Saneczki pojechały z Wioski do Gnina i dalej przez lasy wróciły do Wioski. Uczestnicy wrócili zmarznięci ale zadowoleni.

 • Teatrzyk kukiełkowy

  Rada Sołecka oraz Sołtys Wioski zorganizowali teatrzyk kukiełkowy. Po południu 15 stycznia dzieci mogły obejrzeć przedstawienie pt. 'Magiczny miód' który zaprezentował Teatr Igraszka. Dzieci przybyły licznie choć to nie byli wszyscy najmłodsi mieszkańcy Wioski.

 • Mikołajki 2010