rok 2012
DOŻYNKI TUŻ TUŻ...
Mieszkańcy Wioski zbudowali słomiane figury, zwierzęta i pojazdy na Dni Wioski oraz Dożynki Gminne!
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!!!
.jpg)
Dożynki Gminne Wioska 2012 - reportaż
Po 27 latach odbyły się Dożynki w Wiosce. Mieszkańcy wsi i organizatorzy włożyli ogrom pracy i serce w takie przygotowanie imprezy. Mszą Świętą polową rozpoczęto w Wiosce Święto Plonów. Mszę odprawił ksiądz Stanisław Wieszczeciński. Uczestniczyli w niej włodarze gminy i powiatu, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Wioski. Po mszy uczestnicy obchodów udali się do miejsca, z którego wyruszał korowód dożynkowy. Prowadzony był on przez Damską Sekcję Konną Amazonek, za nimi kroczyła Młodzieżowa Orkiestra z Rostarzewa, poczty sztandarowe, włodarze oraz goście, Wojowie Piastowscy z Woli Jabłońskiej, panie z Wioski ubrane w tradycyjny strój wielkopolski niosące wieniec dożynkowy, Starościna Dożynek- Bogumiła Dach i Starosta Dożynek Marek Korbas, których okazałą bryczką wiózł Szymon Pocztowy, bryczka pana Andrzeja Gałkowskiego z dziećmi, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice, delegacje poszczególnych wsi z wieńcami dożynkowymi, bryczki i powozy, siewcy Marek i Sławomir Lepa, rodzice (Danuta Hejt i Władysław Marek) z dzieckiem (Danuta Bartkowiak) w wózku a za nimi koza, Hanka Billert z Muzeum na Gościńcu, wóz z sianem, na którym siedziały dzieci trzymajac słoneczniki oraz kwiaty, bery, pojazdy rolnicze, wóz z Mat Pieku - piekarni z Jabłonnej. Barwny korowód udał się na plac przed scenę i tu po powitaniu gości przez sołtysa oraz burmistrza, po przemowach zaproszonych gości dokonano Obrzędu Dożynkowego. Konferansjerkę prowadziła pani Krystyna Pilarska oraz Tomasz Helbin.
W tym szczególnym dniu nie zabrakło atrakcji. Setki widzów podziwiało na scenie występy Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca Sierakowice z Sierakowic, Wojów Piastowskich z Woli Jabłońskiej, chóru z Wioski, kabaretu To My ze Słocina. Na terenie parku swój pokaz dały Amazonki Damskiej Sekcji Konnej Deska oraz Ułani Ochotniczego Reprezentacyjnego Odziału Ułanów Miasta Poznania. Pokazy te przyciągnęły tłumy widzów. W międzyczasie przybyli na uroczystość mieszkańcy mogli obejrzeć pokaz młocenia zboża dawną metodą, czyli za pomocą kieratu i młockarni (Andrzej Michalski i jego zespół). Odbył się pokaz kiszenia kapusty (Agnieszka Rodak i Anna Marek) oraz pokaz wytwarzania masła. Świeży pieczony chleb dostępny był dzięki piekarni z Jabłonnej i Państwu Matuska. Swoje stoiska z lokalną żywnością zaprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sierakowic oraz Wioski. Kaszubki częstowały plackami ziemniaczanymi oraz ziemniakami ze śledziem w śmietanie, spóbować można było także nalewek, piwa, tabaki. Panie z Wioski przygotowały żurek - Elżbieta Matysiak, krem z pieczarek - Lucyna Drygas, krem z porów pani Wanda z Błońska, ziemniaki z serem czyli poznańskie pyry z gzikiem - Natalia Pocztowa i Katarzyna Kowala, ciasta domowe - Elżbieta Hetmańska, Joanna Weimann, Anita Marek. Wielkim powodzeniem cieszyło się stoisko grillowe, które obsługiwał Radosław Hetmański z żoną Elą. Wspaniałą grochówkę gotowali w kuchni polowej Ula Matysiak, Teresa Lindner, Bożena i Karol Gracz. Wystawę starych maszyn rolniczych i sprzętu przygotował Andrzej Michalski. Muzeum na Gościńcu pokazało dawne ubrania, przedmioty, pani Hanka pokazała dzieciom jak w szybki, łatwy i tani sposób można zrobić lalkę. Wojowie Piastowscy zaprezentowali dawną osadę. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Adam. Zabawa taneczna trwała do 24:00.
Sołtys z żoną serdecznie dziękują Sponsorom imprezy:
Szymonowi Pocztowemu, Szymonowi Gałkowskiemu, Krzysztofowi Zielińskiemu, Jarosławowi Marciniakowi, Damianowi Bernakiewiczowi, Grzegorzowi Frąckowiakowi, Państwu Matuska za wsparcie finansowe i rzeczowe.
Paniom dziękujemy za upieczenie ciast (Ania Marek, Anita Marek, Ela Hetmańska, Patrycja Wawrzyniak, Paulina Pocztowa, Asia Weimann) i angażowanie się w sprawy dekorowania sceny (Agnieszka Rodak, Elżbieta Matysiak, Krystyna Pilarska), wykonania kotylionów dożynkowych - Elżbieta Matysiak. Panu Andrzejowi Pocztowemu szczególne podziękowania za przekazane ziemniaki.
Podziękowania należą się także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, pomagali, stroili domostwa, dziękujemy za obsługę stoisk i stołów!
Pani Elżbiecie Matysiak podziękowania za przygotowanie pięknych kotylionów dożynkowych!
Dziękujemy Strażakom za czuwanie nad porządkiem na placu i ulicach a w szczególności Pawłowi Lepie za sprawną organizację i czuwanie nad bezpieczeństwem..
Dziękujemy Tomaszowi Tadeuszowi i jego żonie Dorocie za wystrojenie polowego ołtarza i prac związanych z mszą polową.
Wszystkim tym, którzy mniej lub bardziej przyczynili się do zorganizowania Dożynek serdecznie dziękujemy!!!
.jpg)
Głosowanie na Super Sołtysa
Plebiscyt na Super Sołtysa Powiatu Grodziskiego organizowany przez Nasz Dzień Nowotomysko-Grodziski wygrał pan Marian Kaczmarek z Drużynia w gm. Granowo.- gratulujemy.
Nasz sołtys, pan Bogdan Schulz zajął II miejsce z liczbą głosów 217 - gratulujemy!
Pan Schulz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy oddali na niego swój głos!
Impreza Mikołajkowa dla dzieci z WIOSKI - 16.12.2012
Sołtys oraz Stowarzyszenie Wioska zorganizowały dla wszystkich dzieci z Wioski imprezę Mikołajkową!
Poszukiwania Świętego Mikołaja z Dobrym Teatrem to zawsze wspaniała zabawa i moc przeżyć! 16 grudnia 2012 sala wiejska w Wiosce wypełniła się dziećmi, które przybyły na przedstawienie wystawiane przez aktorów Dobrego Teatru pt. "W poszukiwaniu Św. Mikołaja". Śnieżynka oraz Elf poprosiły dzieci o pomoc w znalezieniu Mikołaja. W przeciwnym wypadku w święta dzieci nie otrzymają prezentów. Po odgadnięciu zagadek, wspólnym śpiewaniu i tańcach Mikołaj przybył z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko otrzymało słodką paczkę.
Składamy serdeczne podziękowania Gminie Rakoniewice oraz panu Krzysztofowi Wawrzyniakowi za ufundowanie słodyczy a Sołtysowi oraz zarządowi Stowarzyszenia Wioska za organizację imprezy!
Życzymy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Mecz Kawalerowie-Żonaci 2012
Zgodnie z tradycją w Wiosce, 15 sierpnia Kawalerowie oraz Żonaci wzieli udział w meczu towarzyskim. Trofeum w postaci pucharu za I miejsce zdobyła dużyna Żonatych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Relacja z Dnia Rodziny 10 czerwca 2012
Tegoroczny Dzień Rodziny pod hasłem "Mama, tata i ja" dla mieszkańców Wioski odbył się w niedzielne popołudnie 10 czerwca. Organizatorzy imprezy, którymi byli: Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Wioska oraz Sołtys, przygotowali mnóstwo atrakcji dla przybyłych gości. Festyn odbył się na terenie parkowo-pałacowym w Krainie Zabawy Bogilu. Mieszkańcy Wioski mieli zapewniony wstęp gratis. Dzieci i dorośli mogli skorzystać z wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie Krainy. Panie z KGW i Stowarzyszenia przygotowały przepyszne ciasta domowe, panowie ze Stowarzyszenia grillowali kiełbaski. Sołtys zadbał o oprawę muzyczną i wszyscy mogli bawić się przy muzyce na żywo w wykonaniu DJ - Adama. O godzinie 17:00 na zaproszenie przewodniczącej KGW pani Krystyny Pilarskiej na scenie wystąpił kabaret To My ze Słocina. Panie bawiły publiczność śpiewem i skeczami. Dla dzieci przygotowano słodycze i napoje. Dodatkową atrakcją były przejażdzki bryczkami dowodzonymi przez Andrzeja Gałkowskiego i Szymona Pocztowego oraz przejażdzki na koniu prowadzonym przez Pawła Hejta. Popołudniowy deszcz nie zepsuł humorów przybyłych. Do godzin późnowieczornych wielu mieszkańców bawiło się na przestrzeni zadaszonej przy muzyce i rozmowach.
Serdeczie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować tak wspaniały festyn, dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie i spędzenie wspólnie dnia.
Tropical Island
Na zakończenie treningów piłki nożnej chłopcy z drużyny pojechali na Tropikalną Wyspę do Niemiec. W kompleksie basenowym chłopcy spędzili cały dzień. Wyjazd możliwy był dzięki dofinansowaniu otrzymanym od Gminy.
Z wizytą w Wiosce w gm. Niechlów
Dnia 2 czerwca mieliśmy przyjemność gościć u sołtysa zaprzyjaźnionej z naszą Wioski w gminie Niechlów. Na zaproszenie tamtejszego sołtysa Pieniaka, delagacja z naszej wsi w osobach: radnego Krzysztofa Warwrzyniaka, sołtysa Bogdana Schulza oraz członka Stowarzyszenia Wioska Przemysława Lehmana brała udział w uroczystym otwarciu placu zabaw. Wizyta połączona była ze zwiedzaniem okolicy. Panowie omówili również temat przyjazdu do nas z gościnnymi występami na dożynki w sierpniu tego roku.
Gospodarzom dziękujemy za zaproszenie a dzieciom życzymy wspaniałej zabawy na nowym placu!
Dziecięcy Balik Karnawałowy 2012
Balik karnawałowy dla dzieci odbył się 15 lutego w sali wiejskiej. Mimo śniegu i trudnych warunków atmosferycznych dzieci przybyły na zabawę i bawiły się wspólnie z parą Klaunów z ARTEVENTY z Poznania. Były wspólne tańce, konkursy, zabawy. Dzieci zostały poczęstowane soczkami oraz lizakami. Od Animatorów każde dziecko otrzymało balonikowe zwierzątko. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na balik za rok:)
Organizatorem baliku było Stowarzyszenie Wioska.
Ferie 2012 w Szkole Podstawowej w Rakoniewicach
Stowarzyszenie Wioska i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Rakoniewicach zorganizowały dla dzieci aktywne ferie na dmuchańcach.
Dmuchańce były czynne codziennie od godz. 11:00 do 19:00.
Na sali gimnastycznej dzieci miały do dyspozycji 2 dmuchańce, piłki do skakania, hula-hop, skakanki, kredki i kolorowanki.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie. Ferie uważamy za bardzo udane!
A teraz czas skupić się na nauce w nowym semestrze szkolnym!
Życzymy Wam wielu sukcesów i piątek!
.jpg)



