A A A

rok 2011

 • Balik karnawałowy dla dzieci

  Dnia 2 lutego odbył się w Wiosce balik karnawałowy dla dzieci. Zabawę poprowadzili animatorzy z Dobrego Teatru. Dzieci spędziły wesoło czas przy muzyce, tańcach i wspólnej zabawie. Animatorki Dobrego Teatru zrobiły dla każdego dziecka zwierzątka z baloników  a chętnym malowały twarze.

 • Fotoreportaż z malowania ogrodzenia przy hydroforni

  Na prośbę sołtysa dnia 21 kwietnia zebrali się dzieci i młodzież aby pomalować ogrodzenie przy hydroforni. Farbę i pędzle zakupił sołtys. Młodzież ochoczo wzięła się do pracy. Na zakończenie pracy uczestnicy zostali poczęstowani napojami i pizzą. Efekty malowania można podziwiać na żywo:) Młodym mieszkańcom Wioski dziękujemy serdecznie za zaangażowanie!

 • Jesienne porządki

  Bogdan Schulz dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w porządkowanie placu w Wiosce. Liście zostały wygrabione i sprzątnięte. Dziękujemy za pomoc!

   

 • Konkurs ogrodowy

  Wszystkie piękne i zadbane. Niektóre ozdobne kwiatowe inne warzywne i owocowe. Właścicielki ogrodów włożyły tam dużo pracy i serca. Komisja ogrodowa będzie miała nie lada zadanie żeby wyłonić zwycięzcę!

   

  Aby obejrzeć prezentowane ogrody należy kliknąć na nazwę Ogród Nr... wtedy pokażą się wszystkie zdjęcia.

 • Mecz Kawalerowie - Żonaci

  Tradycją jest już, że 15 sierpnia odbywa się mecz towarzyski kawalerowie - żonaci. W tym roku mecz również miał miejsce. Panowie zebrali się na boisku przy Szkole Podstawowej w Wiosce. Przybyło wielu mieszkanców Wioski aby kibicować swoim kawalerom i mężom. Po zaciętej grze wygrali tradycyjnie Kawalerowie. Obie drużyny otrzymały od Sołtysa wsi pamiątkowe puchary.

 • Mikołaj przybył do dzieci w Wiosce

  Dnia 11 grudnia 2011 odbyło się przedstawienie mikołajkowe dla dzieci mieszkających w Wiosce, które poprowadziła Agencja Artystyczna Dobry Teatr z Poznania. Dzieci poznały Kasię, która miała w domu tyle wspaniałych zabawek, że na święta nie marzyła o żadnym prezencie. Przedstawiła widzom swojego tańczącego misia i razem z nim wypatrywała wizyty Św. Mikołaja i śniegu, który wyczarowała dla niej Śniegowa Wróżka. Dzieci spędziły czas śpiewając  i tańcząc. Na koniec Św. Mikołaj wręczył wszystkim przybyłym dzieciom paczki.

   

  Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Wioska oraz sołtys Wioski. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom słodkości, byli wśrod nich: Jarosław Marciniak, Marzena i Jacek Grygiel, Bernard Zyznarski. Panu Krotoszyńskiemu - Leśniczemu z Wioski serdecznie dziękujemy za piękną żywą choinkę! Panu Bogdanowi Schulz dziękujemy za maskotki Rudolfa Czerwononosego.

   

  Wszystkim dzieciom dziękujemy za liczne przybycie i aktywny udział w zabawie oraz życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia oraz pięknych prezentów od Gwiazdora.

   

 • Otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej

  Dnia 28 marca 2011 o godzinie 10:00 w Wiosce nastąpiło otwarcie nowowybudowanej ścieżki pieszo-rowerowej. W otwarciu uczestniczyli: Burmistrz Rakoniewic pan Gerard Tomiak, Proboszcz Parafii ks. Stanisław Wieszczeciński, Krzysztof Wawrzyniak - radny, Sołtys Jabłonnej pani Anna Gracz, Sołtys Wioski pan Bogdan Schulz, Włodzimierz Ciesielczak - Rejon Dróg Grodzisk,pan 
  Bartkowiak - Dyrektor Powiatowego Rejonu Dróg, Jarosław Marciniak - Sekretarz Gminy, Ryszard Nowaczyk - projektant, Józef Bernakiewicz - radny, pan Paweł Sobecki, pan  Władysław Wójcik, pan Kazimierz Nowacki, pan Maciej Brojakowski.
  Po krótkim prześciu ścieżką i wspólnej modlitwie ksiądz dokonał poświęcenia. Po podziękowaniu Burmistrzowi przez Panią Annę Gracz i wręczeniu mu kwiatów wygłosił on krótkie przemówienie. Po nim głos zabrał Sołtys Wioski. Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek ufundowany przez wykonawcę ścieżki Wioska-Jabłonna pana Brojakowskiego do siedziby firmy pana Schulza.

 • Przedstawienie pt. Dwie Dorotki

  12 lutego ponownie gościliśmy aktorów Teatru Art-Re z Krakowa. Tym razem zaprezentowali  dzieciom przedstawienie pt. Dwie Dorotki. Dzieci przybyły w towarzystwie rodziców i z zainteresowaniem śledziły losy dwóch sióstr.

 • Rozgrywki sołectw

  17 grudnia 2011 Sołectwo Wioska wzięło udział w III Turnieju Piłki Nożnej Halowej Sołectw Gminy Rakoniewice.

  Najlepszym bramkarzem okazał się Rafał Walkowiak z drużyny Wioski, serdecznie gratulujemy! Drużynowo Sołectwo Wioska zajęło IV miejsce.

 • Wesele Pauliny i Pawła

  3 czerwca ślub wzięli Paulina Korbas i Paweł Hejt z Wioski. Po uroczystości kościelnej Młoda Para zajechała piękną dorożką ciągniętą przez wspaniałe konie do Wioski na wesele. Gratulujemy pomysłu Nowożeńcom tym bardziej, że jazda dorożką czy bryczką jest nawiązaniem do tradycji wiejskiej.

   

  Młodej Parze na nowej drodze życia życzymy szczęścia, zdrowia i wszystkiego najlepszego!

   

 • Wiosenne oblicze Wioski

  2 kwietnia kilkunastu mieszkańców Wioski spotkało się aby wspólnie posprzątać pozostałości po jesieni i zimie, posadzić kwiaty i tuje. Dzięki świetnej współpracy klomb przy huśtawkach został obsadzony bratkami. Przy hydroforni powstał nasyp, na którym posadzono stokrotki, bratki, azalie i inne kwiaty. Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej posadzono drzewka- tuje. Na zakończenie prac dzieci, które dzielnie pomagały w sprzątaniu, zostały zaproszone na ognisko z pieczeniem kiełbasek do sołtysa.

  Bardzo bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dziś przyszli na 'rynek wiejski' i społecznie udzielali się w wiosennych porządkach.

  Dalsze upiększanie miejscowości już w poniedziałek, 4 kwietnia o 17:00.

   

 • Remont kuchni zakończony sukcesem!!!

  Wszystkim, którzy pracowali przy remoncie kuchni w sali bardzo dziękujemy!

   

  Kuchnia posiada w tej chwili nową instalację hydrauliczną i elekteryczną. Została wyposażona w profesjonalny sprzęt z blachy kwasoodpornej. Na ściancha i podłogach położono płytki. Kuchnia posiada osobne pomieszczenie na przygotowywanie potraw, gotowanie, mycie naczyń oraz ich przechowywanie. Ważny element stanowi chłodnia! Wymieniono wszystkie drzwi i okno w kuchni. Pomieszczenia są czyste, jasne i przestronne. Przy okazji pomalowane zostały ściany na sali, brzydki ciemy stalowy kolor zastąpił słoneczny blask. Również z zewnątrz cały budynek został odmalowany. Dach na dobudówce został również wyremontowany (położono nową papę i blachę).

   

  Dziękujemy serdecznie panu Gerardowi Tomiakowi - Burmistrzowi Rakoniewic oraz urzędnikom Gminy za przychylenie się do prośby o wsparcie finansowe i częściowe pokrycie kosztów związanych z remontem.

   

  Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy brali udział w remoncie, a w szczególności panom:

  Tomaszowi Cylnemu, Zenonowi Drygasowi, Grzegorzowi Fornalskiemu, Markowi Gałkowskiemu, Zbigniewowi Garcon, Krzysztofowi Hantsch, Radosławowi Hetmańskiemu, Jackowi (pseud. Diabeł), Markowi Korbas, Michałowi Korbas, Jarkowi, Korsak, Mariuszowi Korsak, Marianowi Kowala, Krzysztofowi Lechniak, Ryszardowi Lechniak, Pawłu Lepa, Sławomirowi Nitsche, Norbertowi Piotrowskiemu, Bogdanowi Schulz, Stefanowi Stacheckiemu, Szymonowi Tadeusz, Tomaszowi Tadeusz, Krzysztofowi Urbaniakowi, Jackowi Wawrzyniakowi.

   

  Dziekujemy wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wioski i nie tylko za sprzątanie, malowanie i urządzenie kuchni!

   

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego wizerunku sali.

 • Tak bawili się mieszkańcy Wioski i ich goście w DNIU RODZINY 26.06.2011

  Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Dnia Rodziny, który odbył się 26 czerwca w Wiosce.

   

  Na festyn rodzinny pt. Mama, tata i ja przybyło wielu mieszkańców Wioski oraz sąsiednich miejscowości. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Burmistrz Rakoniewic - pan Gerard Tomiak z żoną, Przewodniczący Rady Gminy - pan Krzysztof Krawczyk z żoną, ksiądz Stanisław Wieszczeciński, pani Anna Gracz - sołtys Jabłonnej. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy mogli bawić się przy muzyce na żywo; grał i śpiewał Adam Skubiński. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały stoisko gdzie serwowały domowe wypieki oraz kawę i częstowały pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem (gratis dla wszystkich chętnych), sprzedawały hot-dogi oraz kiełbasę z grilla i bigos. W ten ciepły dzień nie zabrakło również stoiska z napojami chłodzącymi, stoiskiem z goframi, pop-cornem i watą cukrową. Szczególną atrakcją w tym niezwykłym dniu były przejażdzki bryczkami. Powozili nimi: pan Gałkowski oraz pan Pocztowy. Pan Hejt natomiast udostępnił dzieciom przejażdzkę na koniu w siodle. Konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych przeprowadził zamówiony na ten dzień animator zabaw pan Piotr z Gorzowa Wlkp. Już od  godzin południowych udostępniono dla dzieci duchańce-skakańce. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem. Także punkt malowania buziek wzbudzał ogromne zainteresowanie dzieci i dorosłych. Praktycznie każde dziecko miało ozdobioną twarzyczkę wybranym przez siebie motywem. Każde z dzieci otrzymało drobne upominki-nagrody za udział we wspólnej zabawie. Panie z KGW obdarowały dzieci słodyczami i soczkami. W wolnej chwili dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich artykułów plastycznych tj. gipsowych figurek , farb, kredek oraz kredy. Nie obyło się bez konkursów rodzinnych, na których zwycięzcy wybierali nagrody agd. Sporo emocji dostarczyło uczestnikom imprezy losowanie fantów gdzie głównymi nagrodami były meble. Pogoda oraz świetne humory towarzyszyły wszystkim bez wyjątku i wszyscy bawili się znakomicie do późnych godzin nocnych.

   

  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację i pomoc w prowadzeniu imprezy! A następnego dnia pomagali sprzątać i zwozić sprzęt.

   

  Dziękujemy za pyszny bigos, za grilowane kiełbaski i boczek, za przepyszne domowe ciasta, kawę, za przyrządzane na zamówienie hot-dogi, za chleb ze smalcem.

  Dziękujemy za sprzedawanie losów, za malowanie buziek, za przeprowadzanie konkursów i zabaw.

  Dziękujemy za sprzedaż napojów, za muzykę na żywo.

  Mamy nadzieję, że mieszkańcy przybyli na festyn będą wspominać ten dzień miło i wezmą udział w kolejnych takich imprezach.