A A A

VI Dni Wioski 2016

 • 6 Dni Wioski - 27.08.2016

  27 sierpnia po raz 6 odbyły się u nas Dni Wioski. Gościliśmy mieszkańców Wiosek z gmin Skępe i Niechlów.

  Oprócz rajdu nordic walking goście mogli wziąć udział w warszatach plecionkarstwa sponsorowanych przez Stowarzyszenie Wioska. Każdy mógł, pod czujmym okiem pani Agnieszki z firmy Artex, wypleść wiklinowy koszyczek, wózek czy doniczkę. Chętnych nie brakowało.

  Po południu odbył się konkrus kulinarny Amore pomidore, z pomidorem w roli głównej. Na stole pojawiły się potrawy ugotowane przez mieszkńców Wioski. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Wioska. 3 miejsce zajął krem z pomidorów (Robert Rupa) 2 miejsce zajęły faszerowane pomidowy (KGW Wioska Skępe) 1 miejsce zajął dżem pomidorowy (Izabela Schulz).

  Wieczorem wszyscy bawili się na zabawie tanecznej, która prowadził DJ Maruś.

   

  Relacja z zaprzyjaźnionej z nami Wioski:

  www.skepe.pl/homepage-2/670-vi-dni-wioski

   

  Relacja redakcji Nasz Dzień:

  grodzisk.naszemiasto.pl/artykul/vi-dni-wioski-zdjecia,3838796,artgal,t,id,tm.html

   

   

   

 • 6. edycja rajdu Nordic Walking 27.08.2016

  Za nami kolejna edycja rajdu Nordic Walking. Udana oczywiście :)

  Przede wszystkim dopisali uczestnicy rajdu, pogoda a organizatorzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania! Bardzo serdecznie dziękujemy pani Karolinie Kostrzewskiej-Chróst za profesjonalną opiekę, przeprowadzenie rozgrzewki, instruktaż oraz czuwanie nad poprawnym przebiegiem rajdu. Leśniczemu panu Radosławowi Borowskiemu dziękujemy za oznaczenie i odświeżenie znaków informacyjnych na wytyczonych trasach.

   

  Patronat nad rajdem w tym roku również objął Starosta Grodziski. Organizatorem było Stowarzyszenie Wioska, które ufundowało główną nagrodę: komplet profesjonalnych kijków do NW. Ponadto sponsorami nagórd była pani Katarzyna Zielińska (książki o miejscowości) oraz Totalizator Sportowy (upominki firmowe). Dzięki temu ostatniemu każdy z uczestników otrzymał upominek za udział w rajdzie.

  Na uczestników na mecie czekała woda oraz ciasto. Wszyscy otrzymali pamiątkowy medal, który wręczyła Przewodnicząca Rady Powiatu - pani Dorota Jaśkowiak.