A A A

II Dni Wioski 25.08.2012 - Marsz Nordic Walking

Podczas Dni Wioski 25.08.2012 odbył się rajd Nordic Walking, nad którym swój patronat objął Starosta Grodziski oraz Polska Federacja Nordic Walking. Na strat przybyło ponad 60 uczestników. Po krótkiej rozgrzewce, w asyście instruktorów, uczestnicy marszu wyruszyli aby pokonać dwie trasy (6 i 10 km). Nad bezpieczeństwem startujących czuwali strażacy z OSP Wioska, OSP Jabłonna oraz OSP Komorówko. Po około godzinie pierwsi uczestnicy krótszej trasy dobili na metę. Wkrótce po nich przyszli zawodnicy dłużeszj trasy.

 

Nagrody i dyplomy wręczali na scenie Starosta Grodziski - Mariusz Zgaiński, prezes Stowarzyszenia Wioska - Izabela Schulz oraz członek Polskiej Federacji Nordic Walking - Owidiusz Moska.

 

W imieniu organizatorów - Starostwa Powiatowego oraz Stowarzyszenia Wioska dziękujemy sponsorowi Państwu Braniewicz - AB PLUS z Grodziskaw Wlkp. za przekazane nagrody.

 

Z okazji święta Wioski na Dni Wioski przyjechali przedstawiciele zaprzyjaźnionych Wiosek z gmin Skępe oraz Syców. Delegacje z Wiosek odbyły szereg rozmów o problemach wsi, wysunięto pomysły na dalszą współpracę pomiędzy miejscowościami.

 

Przybyli na Dni Wioski mieszkańcy i goście mogli podziwiać występy Kaszybskiego Zespołu Sierakowice, Wojów Piastowskich, Muzeum na Gościńcu. Mogli spróbować swpjskiego chleba i gróchówki. Dodatkową atrakcją dla wszystkich były przejazdy bryczkami.

 

 • NORDIC WALKING 25 sierpnia - zapisy

   

   

   

   

   

  25.08.12 o godzinie 11:00 miłośnicy Nordic Walking mogą wziąć udział w marszu. 

   

  Wyznaczone zostały dwie trasy: jedna o długości około 6 km, druga o długości około 10 km. Trasy przebiegać będą przez malowniczy las w Wiosce. Trasę wytyczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wlkp, Gminy Rakoniewice oraz Nadleśnictwa Wymarsz spod pałacu w Wiosce. Chętni do udziału w marszu mogą zgłaszać się u Sołtysa Wioski.

   

  Chętni uczestnicy, którzy chcieliby przejść trasę bez kijków również są mile widziani.

   

  Patronat nad marszem obejął Strarosta Grodziski oraz Polska Federacja Nordic Walking.

   

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.