A A A

V Dni Wioski 2015

 

 • V Dni Wioski

  Jubileuszowe V Dni Wioski odbyły się w dniach 4-5 lipca na terenie Krainy Zabawy Bogilu.

  Na zaproszenie sołtysa Wioski gmina Rakoniewice oraz zarządu Stowarzyszenia Wioska przyjechali mieszkańcy zaprzyjaźnionych Wiosek (z gminy Niechlów, Skępe i Syców). Mieliśmy przyjemność gościć ponad 150 osób. Co roku spotykamy się w naszej Wiosce aby wspólnie świętować.

   

  Sobota upłynęła na sportowo. Do południa na dwóch trasach 6 i 12 km odbył się rajd Nordic Walking. Patronat nad nim objął Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński. Mimo upału na trasę stawiła się liczna grupa uczestników i pod czujnym okien instruktorek Polskiej Federacji Nordic Walkig wyruszła malowniczymi trasami w lasach w Wiosce.

  Na mecie każdy z uczestników otrzymał z rąk Starosty oraz Przewodniczącej Rady Powiatu pani Doroty Jaśkowiak pamiątkowe medale i gratulacje. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano też nagrody przekazane przez LOTTO.

   

  Następnym sportowym punktem programu była zumba. Tańce przy energetyzującej muzyce prowadziły instruktorki fitness i zumby Sandra i Joanna. Porwały one do tańca żeńską część przybyłych gości.

   

  W Turnieju Wiosek o puchar Burmistrza udział wzięły 10-cio osobowe drużyny z Wiosek z Gmin: Niechlów, Rakoniewice, Skępe i Syców.

  Zawodnicy dzielnie walczyli w wielu konkurencjach. Ostatecznie przeciąganie liny rozstrzygnęło wynik i Wioska ze Skępego zajęła I miejsce. II miejsce przypadło Wiosce z gminy Niechlów, III miejce Wiosce z gminy Syców, IV miejsce zajęli gospodarze. Puchary i nagrody wręczył pan Burmistrz Miasta i Gminy Syców Sławomir Kapica.

   

  Po sportowych emocjach uczestnicy i goście zrelaksowali się podczas występów wokalnych Sandry Rugały oraz Pawła Liska. W ich wykonaniu można było posłuchać najnowszych muzycznych utworów oraz ich własnych kompozycji. Gratulujemy pięknego głosu i dziękujemy za występ u nas.

  Przez całą sobotę goście mogli brać udział w bezpłatnych warsztatach rękodzieła: plecionkarskich (Artex Rękodzieło) oraz zrób to sam - malowanie na drewnie (Giwer Art). Oprócz tego organizatorzy umożliwili zapisanie się do Bazy Dawców Szpiku przy Fundacji DKMS. Dzieci mogły skorzystać z malowania buziek wykonywanego przez panie z Oriflame oraz Avon.

   

  Piotr Pogonowski, miejscowy artysta malarz, przedstawił swoje obrazy, dzieląc je na dwie tematyki: dawna i nowoczesna kuchnia.

   

  Stoiska z grillowaną kiełbasą oraz plindzami cieszyły się sporym zainteresowaniem.

   

  Wieczorem odbyła się zabawa taneczna, na której wystąpił Zespół Forte z Rakoniewic.

   

   W niedzielę w barwny korowód, prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Rostarzewa przemaszerował przez całą miejscowość. W korowodzie szli także członkowie Zespołu Pieśni i Tańca z Kębłowa, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wioski, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, Bery, dzieci jadące go-kardami Bogilu, przedstawiciele władz lokalnych, przedstawiciele wszystkich firm z Wioski oraz mieszkańcy.

  Po krótkim powitaniu przez gospodarza imprezy sołtysa Wioski Bogdana Schulza mogliśmy oglądać pokaz w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rostarzewa, następnie na scenie zaprezentował się zespół Pieśni i Tańca z Kębłowa. Po nich swój występ miały panie z lokalnego KGW, zadziwiły wszystkich swoim wspaniałym występem! Gratulujemy pomysłu i dumni jesteśmy, że mamy w naszej miejscowości tak prężnie działającą organizację. Kolejnym występem były tańce Zespołu z Kębłowa. Następnie odbył się mini pokaz mody ekologicznej. Na scenie zaprezentowały się cztery uczestniczki w samodzielnie wykonanych strojach z folii, papieru i gazet.

  W międzyczasie specjalna komisja rozstrzygnęła konkurs kulinarny "Lato na stole - owoce w roli głównej". Jury wyłoniło 2 pierwsze miejsca: syrop wiśniowo - porzeczkowy Elżbieta Hetmańska i chłodnik owocowy Katarzyna Kutzner. II miejsce otrzymał dżem z czarnej porzeczki Krystyny Pilarskiej, III miejsce dostało ciasto owocowe Anity Marek. Wszystkie uczestniczki konkursu kulinarnego  otrzymały nagrody. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Wioska.

   

  Również w niedzielę odbywały się warsztaty plecionkarstwa (Artex Rękodzieło), chętni mogli uszyć skarpeciaki (Anioł.pl), spróbować pysznych plindzy i kiełbasy z grilla. Trwała również rejestracja Dawców Szpiku, malowanie buziek i wykonywanie makijażu czy masaż dłoni (Avon, Oriflame), wystawa obrazów Piotra Pogonowskiego, przejazdy bryczkami.

   

  Wieczorem odbyła się zabawa taneczna prowadzona przez Adama/ Zespół Adams.

   

  Dziękujemy Sponsorom V DNI WIOSKI:

  Gmina Rakoniewice

  Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp.

  Ochotnicza Straż Pożarna w Wiosce

  Koło Gospodyń Wiejskich w Wiosce

  Grzegorz Frąckowiak

  Krzysztof Zieliński

  Cegielnia w Wiosce

  Gospodarstwo Rolne Stasiakiewicz, Nowe Tłoki

  Błażej Zwanzig

  LOTTO

  Stowarzyszenie Wioska

  Bogdan Schulz/ Bogdan Schulz Sp. z o.o.

  Kraina Zabawy Bogilu/ Vaspol Sp. z o.o.

   

   

  Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Rakoniewicach, pani Bernardecie Bielec za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na nocleg na dzieci z Wioski/ gmina Skępe.

   

   

  Serdecznie podziękowania kierujemy do osób, bez których ciężko byłoby wszystko przeprowadzić, dziękujemy za ich ogromne zaangażowanie i pomoc!

  Katarzyna i Krzysztof Hantsch

  Elżbieta i Radosław Hetmański

  Justyna i Marek Korbas

  Zbigniew Krotoszyński

  Dominika i Krzysztof Lechniak

  Beata i Paweł Lepa

  Katarzyna Kutzner i Andrzej Michalski

  Krystyna Pilarska

  Katarzyna Rolla

  Dorota i Tomasz Tadeusz

  Wszyscy strażacy, którzy obstawiali trasę nordic walking i czuwali nad bezpieczeństwem uczestników!

   

   Serdecznie wszystkim dziękujemy!!!!!!

   

   

   

 • V Dni Wioski - relacja